انواع کاندوم با عکس

امروزه بسیاری از انواع کاندوم در اکثر داروخانه‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و سوپر مارکت‌های مجهز به فروش می‌رسد. حتی برخی از فروشگاه‌های آنلاین به منزله رواج گزینه‌های پیشگیری از بارداری و بیماری‌های آمیزشی جنسی امکان فروش آنلاین کاندوم را قرار داده تا زوجین بتوانند به سادگی هرچه تمام‌تر خرید خود را انجام دهند. فروش آنلاین کاندوم باعث گردیده تا گزینه‌های پیشگیری بیشتری در اختیار افراد قرار گرفته و فرهنگ روابط جنسی ایمن گسترش یابد.

در حال حاضر، انواع کاندوم در بسیاری از رنگ‌ ها، اندازه‌ ها و حتی اشکال به فروش می‌ رسند اما مهم‌ ترین نکته درباره انتخاب کاندوم سلامت و ایمن بودن آن می‌ باشد. در واقع انتخاب یک کاندوم از میان انواع کاندوم‌ های بیشمار می‌ تواند رابطه جنسی شما را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد. از این رو، ما در این مقاله به معرفی مهم‌ ترین انواع کاندوم می‌ پردازیم.

کاندوم لاتکس

کاندوم لاتکس یکی از انواع کاندوم‌ به شمار رفته که جزء رایج‌ترین و پرفروش‌ترین کاندوم‌ها محسوب گردیده است. لاتکس یک ماده طبیعی است که کمتر افرادی به آن حساسیت دارند. از این رو، خرید کاندوم لاتکس به امری متداول در میان افراد بدیل گشته است.

لاتکس استاندارد، انتخابی قابل اعتماد برای پیشگیری از بارداری و ابتلا به بیماری‌های آمیزشی جنسی می‌باشد. با این حال اگر پس از استفاده کاندوم لاتکس متوجه هرگونه خارش، قرمزی یا بثورات شدید، از پزشکتان درخواست کنید تا حساسیت به لاتکس را در شما آزمایش کند. اگرچه ممکن است حساسیت به کاندوم لاتکس به سبب استفاده از لوبریکانت یا خشکی بیش از حد باشد.

کاندوم بدون لاتکس

اگر به کاندوم لاتکس حساسیت دارید، گزینه‌های متعددی پیش رویتان می‌باشد. اما نکته اینجاست که کاندوم‌های بدون لاتکس در مقایسه با کاندوم‌های لاتکس چندان مقاوم و ایمن نیستند. طی تحقیقات به عمل آورده سازمان بهداشت جهانی (WHO)، کاندوم‌های بدون لاتکس از میزان شکست بیشتری نسبت به کاندوم‌های لاتکس برخوردار بوده و میزان اثربخشی آن‌ها حدود ۹۵ درصد برآورد شده است.

بیشتر این کاندوم‌ها از پلی یورتان تولید شده‌اند اما برخی برندها از پلی ایزوپرن، نیتریل یا پوست بره استفاده می‌کنند.

کاندوم پوست بره

کاندوم پوست بره یکی از جنجالی‌ترین و بحث برانگیزترین انواع کاندوم‌هاست. به لطف متریال طبیعی، کاندوم پوست بره از حساسیت کمتری در مقایسه با کاندوم‌های لاتکس برخوردار می‌باشد. از این رو، برخی افراد به خرید کاندوم پوست بره روی آورده‌اند تا حین مقاربت جنسی به لذت و تحریک بیشتری دست یابند. اما نکته‌ای که در مورد کاندوم‌های پوست بره مطرح است، موضوع عدم پیشگیری از بارداری و ابتلا به بیماری‌های آمیزشی جنسی می‌باشد. این نوع کاندوم‌ها با وجود عدم حساسیت در پیشگیری از بارداری موثر نبوده و شما را در برابر بیماری‌های آمیزشی جنسی ایمن نخواهند کرد.

عدم تاثیر این نوع کاندوم ناشی از بزرگ بودن منافذ طبیعی پوست بره می‌باشد. گستردگی منافذ پوست بره به برخی ویروس‌ها اعم از ایدز و تبخال دستگاه تناسلی امکان عبور می‌دهد. بنابراین، اگر فروش کاندوم پوست بره با تمام عجایب آن مدهوشتان کرده و با کمال آگاهی تمایل دارید از این نوع کاندوم استفاده نمایید می‌توانید آن را امتحان کنید. با این حال، کاندوم پوست بره توسط پزشکان از لحاظ سلامت ایمنی چندان توصیه نشده و گزینه متداولی برای انتخاب و مصرف نیز نیست.

کاندوم اسپرمیساید (اسپرم کش)

اسپرمیساید، یک ماده شیمیایی است که اسپرم‌ را از حرکت بازداشته و آن‌ را از بین می‌برد. اسپرمیساید در اشکال متفاوت ژل، فوم، کرم، غشا و شیاف یافت می‌شود اما اسپرمیساید به صورت کاندوم یکی از ساده‌ترین و بهترین روش‌های پیشگیری از بارداری و بیماری‌های آمیزشی جنسی می‌باشد.

کاندوم اسپرمیساید یکی از انواع کاندوم‌ها و روش‌های پیشگیری از بارداری و بیماری‌های آمیزشی جنسی است. تاثیر ماده شیمیایی اسپرمیساید به طور معمول ۷۰ تا ۸۰ درصد می‌باشد اما اگر این ماده با کاندوم ترکیب شود، تاثیر آن به ۹۷ درصد نیز می‌رسد. بنابراین، خرید کاندوم اسپرمیساد یکی از انتخاب‌های مناسب می‌باشد. با این حال، ممکن است شما جزء آن دسته افرادی باشید که به این نوع کاندوم حساسیت یا آلرژی دارند. اگر مصرف این کاندوم باعث ایجاد هرگونه خارش، سوزش، التهاب و قرمزی شد استفاده از آن را متوقف نمائید و از نوع بدون اسپرمیساید استفاده کنید.

کاندوم زنانه

به طور عادی خرید کاندوم زنانه در میان انواع کاندوم‌های بیشمار چندان رایج نیست. زیرا بسیاری از بانوان به استفاده از این نوع کاندوم‌ها تمایل نداشته و جاسازی آن در واژن دشوارتر از پوشش کاندوم مردانه می‌باشد. برخی از آقایان و خانم‌ها بر این باورند که کاندوم زنانه از تاثیرگذاری کمتری نسبت به کاندوم مردانه برخوردار است اما این در حالی است که میزان شکست این نوع کاندوم ۲۱ درصد بوده و در صورتی که به طور صحیح جاسازی شود، از موفقیت ۹۵ درصدی پیشگیری در برابر بارداری و بیماری‌های آمیزشی جنسی برخوردار است.

اگر کاندوم زنانه تنها گزینه پیش رویتان است، قطعا از آن استفاده نمائید. با این حال، بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند از سایر گزینه‌های پیشگیری شامل قرص‌ها و آی‌یودی کمک بگیرند.

زیبایی استفاده از کاندوم زنانه این نکته می‌باشد که قدرت کنترل پیشگیری از بارداری و بیماری آمیزش جنسی در دست بانوان است. علاوه بر این نکته، می‌توان کاندوم زنانه را ۸ ساعت پیش از مقاربت جنسی استفاده کرد و در اوج رابطه جنسی نیازی به توقف نیست.

کاندوم روان کننده

خرید کاندوم روان کننده از مزیت صدمه کمتری برخوردار است. از آنجا که خشکی واژن باعث اصطکاک شده و کاندوم را پاره می‌کند، وجود روان کننده باعث عدم آسیب به کاندوم می‌شود.

اگر تصمیم دارید از لوبریکانت‌ها یا روغن‌های روان کننده استفاده نمائید، احتیاط کنید! زیرا برخی از کاندوم‌ها با لوبریکانت‌ها یا روغن‌های روان کننده سازگار نیستند. برخی محصولات نظیر روغن کودک یا روغن نارگیل ممکن است کاندوم را از بین ببرد. بنابراین، از روان کننده‌های مبتنی بر آب یا سیلیکون استفاده نمائید. در غیر این صورت، توصیه ما این است با خرید کاندوم روان کننده یک تیر در دو نشان بزنید.

کاندوم فوق‌العاده نازک

بسیاری از زوجین بر این باورند که استفاده از کاندوم فوق‌العاده نازک لاتکس یکی از برترین انواع کاندوم بوده و جزء بهترین گزینه‌های پیشگیری از بارداری و بیماری‌های آمیزشی جنسی می‌باشد که باعث گردیده تا وجود یک پوشش را کمتر احساس کنند. اما آیا نازک بودن این نوع کاندوم‌ها احتمال شکست را افزایش می‌دهد؟ لزوما خیر. ممکن است پارگی این نوع کاندوم‌های کم ضخامت در اثر استفاده غیرصحیح اتفاق بیافتد.

کاندوم شبرنگ

فکر نکنید خرید کاندوم شبرنگ یک شوخی دوستانه یا هدیه طعنه آمیز دوستتان است! کاندوم شبرنگ یکی از انواع کاندوم بوده که ممکن است جدا از کارایی آن نوآوری منحصر به فردی محسوب گردد. اما آیا کاندوم شبرنگ جزء کاندوم‌های ایمن می‌باشد؟ جدا از آنکه ایده استفاده از کاندوم شبرنگ خلاقانه است، این نوع کاندوم از جنس لاتکس تولید شده و از لحاظ تاثیرگذاری جزء کاندوم‌های متوسط به شمار می‌رود.

با این حال، اگر تمایل دارید با استفاده از کاندوم محکم کاری کنید قید کاندوم شبرنگ را بزنید اما اگر دوست دارید خلاقیت را چاشنی روابطتان کنید، این کاندوم را فراموش نکنید!

کاندوم طعم دار

کاندوم طعم دار تقریبا جزء انواع کاندوم‌های نوآورانه شمرده شده است. جنس این کاندوم از لاتکس معمولی بوده و دارای همان کیفیت مقبول می‌باشد. با این حال، طعم این کاندوم‌ها باعث گردیده تا بسیاری به استفاده از آن‌ها روی آورند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code