فروش عطر، تزریق رایحه های دلنشین در شهر

عطر های زنانه و مردانه

خوشبو بودن از جمله ویژگی های مهم و اثرگذار در شخصیت و جایگاه اجتماعی افراد می باشد. فروش عطر در انواع و مدل های گوناگون مانند فروش عطر اورجینال با قیمت مناسب، این فرصت را در اختیار مردم با سطوح درآمدی مختلف قرار می دهد تا یکی از فاکتورهای نظافت شخصی که داشتن بوی خوب است را به بهترین شکل رعایت کنند و دیگران از حضور در کنار آن ها لذت ببرند. شکل عمومی عطر به صورت عصاره روغنی خالص معطر می باشد که الکل (اتانول) و گاهی نیز آب به آن اضافه می شود. غلظت و ماندگاری اسانس و ترکیب های معطر به کار رفته در عطر و میزان الکل موجود در انواع گوناگون عطر متغیر بوده و به نوعی افزایش غلظت این ترکیب های معطر نقش بسزایی در ماندگاری آن دارد. یکی دیگر از فاکتورهای مهم که اثر مستقیمی بر قیمت فروش عطر دارد، طراحی و شکل عطر و نوع بسته بندی آن می باشد. میزان اسانس روغنی موجود در عطر ها فاکتور تاثیرگذاری بر ماندگاری عطر و هم چنین قیمت آن می باشد. فروش عطر معمولا در مغازه های عطر فروشی و یا فروشگاه های مخصوص محصولات آرایشی و عطر ها صورت می گیرد. فروش عطر نیازمند داشتن آگاهی و اطلاعات کافی از انواع عطر ها و برند های معروف و مدل های مختلف عطر می باشد. فروش عطر اورجینال در بسیاری از فروشگاه ها برای افرادی که علاقه به استفاده از عطرهای معروف و اورجینال دارند صورت می گیرد که گاهی شاهد فروش عطر اورجینال با قیمت مناسب در این فروشگاه ها نیز هستیم.

انواع عطر

به طور کلی انواع عطر ها دارای میزان الکلی بین ۷۸ تا ۹۵ درصد به همراه اسانس های روغنی می باشند. فروش عطر ها در غالب اسامی مختلف با ویژگی های مختلف انجام می شود. با توجه به میزان اسانس روغنی به کار رفته در هر عطر نام مختلفی برای آن انتخاب شده است. پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتویلت، ادوکلن و اوفرش ها انواع مختلف عطر می باشند. در فروش عطر می توان پرفیوم ها با دوام ترین و بهترین نوع معرفی نمود که دارای ۲۲ تا ۴۰ درصد اسانس روغنی می باشند و میزان آب و الکل مورد استفاده در آن ها در حداقل میزان می باشد، از این رو پرفیوم ها جزء عطرهای گران قیمت به شمار می آیند. ادوپرفیوم ها در جایگاه بعدی قرار دارند که میزان اسانس روغنی آن ها بین ۱۵ تا ۲۱ درصد است که عموما قیمتی ارزان تر و ماندگاری کم تری در مقایسه با پرفیوم دارند. ادوتویلت ها نیز که دارای ۶ تا ۱۴ درصد اسانس روغنی هستند، در رتبه سوم از نظر ماندگاری و کیفیت قرار دارند. این نوع عطر ها بوی ملایمی داشته که رایحه آن ها به میزان متوسط به مشام می رسد که در صورت اسپری نمودن آن روی مچ دست و نواحی که دارای نبض می باشند مانند گردن، ماندگاری ادوتویلت ها می تواند تا ۴۸ ساعت افزایش یابد. ادکلن ها که عموما برای آقایان کاربرد دارد، دارای حدود ۴ درصد اسانس روغنی می باشند. کم ترین میزان اسانس روغنی در ادوفرش ها هست که رقیق ترین نوع عطر ها می باشد که دارای ۳ درصد اسانس روغنی می باشند و مناسب افرادی می باشد که عطر ضعیف و ملایم میپسندند. به دلیل ماندگاری پایین اوفرش ها در هنگام فروش عطر از این نوع توصیه می شود تعداد دفعات و میزان مصرف در طول روز زیاد باشد.


نکات قابل توجه هنگام فروش عطر و خریداری آن

افرادی که به فروش عطر اشتغال دارند هر روز در ارتباط با مشتریانی هستند که معمولا تعدادی از آن ها عطر خاصی مد نظرشان نبوده و از فروشنده می خواهند عطری را به آن ها پیشنهاد کند که مثلا ماندگاری بالایی داشته باشد، قیمت مناسبی داشته، دارای رایحه خاصی باشد و … مطمئنا مهم ترین شرط در انتخاب عطر، بحث بوی آن می باشد اما عوامل دیگری مانند ماندگاری و قیمت نیز مطرح می باشد. علاوه بر اینکه بیشتر افراد شاغل در زمینه فروش عطر با مشتریان در نهایت صبر و حوصله رفتار می نمایند و راهنمایی های لازم را می کنند، بهتر است همه ما اطلاعاتی هر چند مختصر در مورد انواع عطر، عطر اورجینال یا غیر اورجینال و ویژگی های آن ها داشته باشیم. عطر ها می توانند با توجه به نوع و غلظت شان برای مکان های مختلف استفاده شوند. برای نمونه جهت شرکت در مهمانی ها و ملاقات های خاص بهتر است از پرفیوم و ادوپرفیوم ها استفاده شود، چرا که به دلیل ماندگاری بالا خصوصا برای افرادی که علاقه ای به همراه داشتن عطر و تجدید آن ندارند، بسیار مناسب است. به منظور مصرف روزانه می توان از ادوتویلت ها و ادو فرش ها که ملایم تر هستند، استفاده نمود. در سالیان اخیر بیشترین میزان تولید عطر مربوط به تولید ادوپرفیوم و ادوتویلت ها بوده که می توان علت آن را ماندگاری خوب و قیمت مناسب آن ها عنوان نمود.

ایااین روزها بسیاری از فروشگاه ها امکانات فروش آنلاین محصولات شان را میسر نموده اند، اما پیشنهاد می شود اگر برای اولین بار می خواهید عطری را خریداری کنید تنها به مطالعه در مورد ویژگی ه ایش مانند مواد تشکیل دهنده و عصاره های به کار رفته در آن اکتفا نکنید. بهتر است به صورت حضوری به فروشگاه یا مغازه مورد نظر رفته و با تست کردن عطر مورد نظر و حتی صبر کردن برای دقایقی تا پریدن الکل آن و استشمام رایحه اصلی صبر نمایید. از نکاتی که در هنگام فروش عطر عموما به مشتریان تذکر داده می شود، می توان به مواردی اشاره نمود. بعد از استفاده از عطر می بایست حتما در آن بسته شود و در محلی خنک و به دور از نور خورشید نگهداری شود. گرما و نور آفتاب باعث تیره شدن و از بین رفتن بوی عطر می شود. بهتر است عطر را روی بدن اسپری کنید به خصوص در مورد پرفیوم و ادوپرفیوم ها با توجه به میزان بالای اسانس روغنی آن ها، اسپری روی لباس می تواند باعث ایجاد لکه شود. همانگونه که گفته شد به منظور ماندگاری بالاتر عطر بهتر است در نواحی نبض دار بدن اسپری شود، البته بایستی با رعایت فاصله کافی اسپری شود. اگر عطر از فاصله نزدیکی اسپری شود به دلیل غلظت بالا در آن ناحیه، بوی عطر تلخ می شود. در هنگام خرید یا فروش عطر برای تشخیص اورجینال بودن یا نبودن آن می توان به مواردی مثل شیشه عطر و رنگ محتویات داخل شیشه دقت نمود. از آنجائیکه عطر ها مستقیما با سیستم تنفسی سر و کار دارند بهتر است از عطر اورجینال استفاده نمایید. در صورتیکه عطر مورد استفاده تقلبی باشد ضمن آسیب به محیط زیست برای شخص نیز می تواند زیان آور باشد. خوشبختانه وجود فروشگاه ها و مراکز مخصوص فروش عطر می تواند این اطمینان خاطر را ایجاد کند تا بدون نگرانی عطر محبوب خود را خریداری نمایید. هم چنین در مواقعی از سال نیز شاهد برگزاری جشنواره های فروش در این مراکز هستیم که می توانید در آن زمان عطر اورجینال با قیمت مناسب را تهیه و خریداری کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code